Miesiąc okropności, miesiąc radości

Ludzie mówią, że uczą się na błędach. I to prawda. Ale prawdziwie, dogłębnie i na całe życie uczą się tylko na swoich błędach. I ten miesiąc, w którym miałam straszny zajazd być może okazał się najgorszym i najlepszym w moim życiu.

Takie to gadanie, że jak wiesz, że czegoś nie powinieneś robić to tego nie zrobisz. Ja na przykład należę do ludzi, którzy są zbyt uczynni, dają z siebie 100%, wymagają od siebie najwięcej i chociaż mają w ciul roboty to i tak będą chcieli zrobić tak, żeby dla wszystkich było dobrze. I niby mam świadomość tego, że nie da się tak zrobić, żeby wszystkim dogodzić ale mimo wszystko zawsze się starałam. Aż do momentu, w którym popełniłam naprawdę serię katastrofalnych błędów pod rząd, jednego dnia. Zawaliłam wtedy wszystko, co tylko mogłam, raniąc bliskie mi osoby i nie dopełniając obowiązków.

Długo odchorowywałam to, co się stało. Nie jestem dobra w przewidywaniu różnych rzeczy i to jest koszmarne. Za to cholernie dobrze wiem, kiedy coś się dzieje złego i myślę, że naprawdę uczę się na błędach. Nie wchodzę dwa razy do tej samej rzeki. Metodą małych kroczków myślę, że kiedyś ogarnę wszystko, co mi się nie udaje.

Więc jeśli wszystko o czym czytasz w poradnikach wydaje Ci się proste, to wiedz, że Ci się tylko wydaje. Musisz wejść do rzeki. Musisz się usmarować mułowatą wodą. Potem musi się okazać, że rzeka jest głębsza, niż Ci się wydawało i szamocząc się, musisz wpaść po cycki. Potem musisz się stamtąd wygrzebać. Czasami zdarzy się, że wpadniesz i po szyję. Ale to szczegóły. Grunt, że się z tego wygrzebiesz. I nigdy więcej do niej nie wpadniesz z powrotem. A nawet jeśli to skończy się na kostkach, a nie zachłystywaniu się obrzydliwie paskudną wodą.

Simple as that.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s