Naucz się wygrywać

Wyobraź sobie, że jesteś Simem. Simsy mają klawe życie. Nie utrudniają go sobie sami, mają kilka wskaźników potrzeb, żyją tu i teraz. Nawet fakt, że nie potrafią bez drabinki wyjść z basenu nie jest taki straszny gdy pomyślisz o tym a) jak łatwo zdobywa nową umiejętność i b) jaki otaczający go ludzie mają fancy podgląd na ten proces obserwując zielony pasek nad jego łbem.

Nauczenie się gotowania jest odrobinę bardziej wymagające niż przeczytanie całej książki kucharskiej, jak to Simsy robią. Ale nie ma co płakać, że nie jest się postacią z gry, bo jest szansa, że się czegoś nauczysz w czasie gdy Twój Sim czyta książkę, jeśli tylko wyłączysz przyspieszenie czasu i dasz sobie moment. Może nie nauczysz się jak zrobić obiad z trzech dań, ale już na przykład jeden popisowy numer, w guście kurczaka z warzywami, już się zrobić uda.

To, co osiągniesz i może nie brzmi szałowo, tym bardziej gdy porównasz się do Sima, który ogarnął całą książkę kucharską ale szczerze? Nie od razu Rzym/Kraków/Skierniewice zbudowano. Nie musisz się porównywać do nikogo, bo jesteś niesamowitą indywidualnością. Nie masz do wyboru kilku umiejętności. To, czego możesz się nauczyć nie ogranicza się do namalowania obrazu czy zagrania w szachy. I chociaż wszyscy toniemy w morzu możliwości jest szansa na wybudowanie sobie swojej zatoki, z której możesz wypływać na tratwie na głębokie wody i skąd wracasz na motorówce/żaglówce/statku/promie. W zależności od tego czego się nauczyłeś i jak dobrze.

Wygrywasz za każdym razem kiedy zrobisz coś czego nie potrafiłeś. Może Ci nawet wyjść kiepsko. Obiektywnie i subiektywnie. Ale w obliczu faktu, że przed godziną nie umiałeś tego zrobić – jesteś zwycięzcą. I kiedy wreszcie zrobisz swój obiad z trzech dań, który nie będzie nikomu smakować oprócz Ciebie i będziesz z niego zadowolony to nie będzie ważne, że ludzie, którzy widzą nad Twoim łbem tylko 1/9 zielonego koloru. Ważne, że nie jesteś Simem i nie potrzebujesz innych ludzi, żeby mówili Ci kiedy to, co zrobiłeś jest dobre.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s